Tabu tema toalet: Sve informacije o toalet-papiru
Toalet-papir je deo svakodnevice o kom retko pričamo. Da li ste znali da svaki stanovnik i stanovnica Austrije godišnje u proseku potroši deset kilograma toalet-papira? Ovaj broj tokom našeg života iznosi oko 3.650 rolni. Na efekte koje to ostavlja na životnu sredinu možemo da utičemo odabirom našeg toalet-papira. Šta će završiti u toalet-šolji zavisi od nas!
Koji toalet-papir treba da završi u toalet-šolji?
Koliko god doprinos zaštiti životne sredine delovao kao mali, nešto možemo da promenimo i kupovinom toalet-papira.Za proizvodnju papira potrebna je celuloza. Da bi se ona dobila, seče se drveće. Kod recikliranog (toalet) papira koristi se celuloza iz starog papira. Kupovinom recikliranog papira doprinosimo, dakle, automatski zaštiti tropskih predela. U toalet-šolji bi prema tome u najboljem slučaju trebalo da završi samo reciklirani toalet-papir. Izbegavanjem izbeljivanja toalet-papira smanjujemo emisiju CO2 koji nastaje beljenjem.
Dobro je da znate:
Ekološka oznaka „Plavi anđeo“ garantuje upotrebu 100 posto starog papira. Označeni proizvodi su takođe testirani na štetne materije i odsustvo izbeljivača je zagarantovano. Kvalitet i higijena obezbeđeni su visokim temperaturama u procesu reciklaže!