Olovka za usne sama po sebi je sjajna: ona definiše ivicu usana i čini da ruž traje duže. U trenutno modernoj varijanti s jakim kontrastima, tamna olovka za usne marke dm sada igra glavnu ulogu. Ali kako postići moderan stil devedesetih godina i šta bi trebalo da izbegavamo?
Tamna olovka za usne: ovako izgleda dobro
DA: dobra priprema
Kao i kod svakog šminkanja usana, prema rečima Klaudije Has (Claudia Haas), savetnice za kvalitet, veoma je važno da podloga, dakle, usne, bude dobro pripremljena. „Piling uklanja suve ćelije kože i obezbeđuje dobru cirkulaciju krvi. Možete da nanesete ili piling za usne marke dm ili neku mešavinu od meda i šećera koju ste sami napravili“, savetuje ova ekspertkinja. Nakon 15 minuta, sve dobro uklonite kozmetičkom maramicom.
DA: oslonite se na kontraste
Kod „normalnog“ šminkanja usana preporučuje se da olovka za usne ima baš isti ton boje kao i ruž. S druge strane, kod aktuelnog modernog izgleda s tamnom olovkom za usne, odlučujući je upravo jak kontrast. To mogu da budu dve do tri nijanse kako bi razlika bila zaista uočljiva.
DA: sve lepo ujednačiti
„Ako je devedesetih godina bilo ekstremno teško da se postigne ovaj izgled, ujednačavanjem ivica usana sada stvaramo prirodniji i nežniji izgled i time ovom načinu šminkanja dajemo modernu notu“, kaže dm savetnica za kvalitet Klaudija Has. Da bismo nežno razmazali liniju prema sredini usana, koristićemo ili četkicu za usne ili, jednostavno, prste. Važno: nikada nemojte da povlačite olovku za usne u jednom pokretu. Počnite nanošenjem tamne olovke na gornju usnu i nacrtajte konturu duž ivice do uglova usana.
DA: nanesite sjaj za usne
Da vratite devedesete, nanesite malo prozirnog sjaja kao završnicu. U isto vreme ćete da dobijete punije usne.